مجله

رتینول (Retinol) چیست؟

رتینول مشتقی از ویتامین A است که به عنوان یک عامل ضد پیری استفاده می شود و در اکثر محصولات مراقبت از پوست یافت می شود. این ماده می تواند متابولیسم سلول های پوست را تحریک کرده و تولید کلاژن را افزایش دهد.

رتینول می تواند جذب پوست شود. هنگامی که با آنزیم های خاصی ترکیب می شود، به ترتینوئین، شکل اسیدی ویتامین A، که به نام رتینوئیک اسید نیز شناخته می شود، تبدیل می شود. استفاده از یک محصول پایدار و فرموله شده با رتینول می تواند ظاهر آسیب های پوستی، لکه های قهوه ای، خطوط، چین و چروک و منافذ برگ را کاهش دهد.

جادوی این ماده در توانایی آن برای سطح بخشیدن دوباره به بافت پوست و نرم تر کردن و شفاف تر کردن آن است.

 

خواص استفاده از رتینول

مزایای Retiniva و Retin-A این است که می توانید بهبود خطوط ریز، چین و چروک و تولید کلاژن را در پوست مشاهده کنید.

این دو ماده همچنین رنگ پوست را بهبود می بخشد.

Retin-A نسخه ای قوی تر از رتینول است و می تواند برای محصولات ضد پیری و آکنه موثرتر و قدرتمندتر باشد. این ماده برای افرادی که نوع خاصی از پوست مستعد آکنه دارند مفید خواهد بود.

رتینوئیدهای تجویز شده برای فرآیند ضد پیری مفید خواهند بود و روی شکل خاصی از آکنه کار می کنند. این ماده برای جوش های سر سیاه، سرسفید، کومدون های بسته و منافذ مسدود شده موثرتر است.

چه زمانی باید رتینول را اعمال کنیم؟

بیشتر رتینوئیدها در برابر نور خورشید پایدار نیستند. به این معنی که آنها را باید در ظرف دربسته و دور از نور خورشید نگهداری کرد و در شب استفاده کرد.

سعی کنید هفته ای یکبار رتینول به اندازه یک نخود مصرف کنید و آن را روی مرطوب کننده خود بمالید. می توانید به تدریج مصرف آن را افزایش دهید اما زیاده روی در مصرف آن اصلا توصیه نمی شود.

این مواد بر اساس واکنش پوست استفاده می شوند. اگر متوجه قرمزی یا سوزش روی پوست شدید، مصرف آن را قطع کنید.

سرم رتینول را به کل صورت و گردن بمالید. سه دقیقه صبر کنید و مقدار کمی مرطوب کننده بزنید. سرم رتینول را به مدت دو شب مصرف کنید، آن را یک شبه نخورید و با سرم لایه بردار و سرم درمانی جایگزین کنید.

دوشنبه و سه شنبه: رتینول
چهارشنبه: پوست کن
پنجشنبه و جمعه: رتینول
شنبه: سرم آبرسان پوست

رتینول زمانی که بعد از دو روز دوباره استفاده شود بهترین عملکرد را دارد. رتینول اکنون می تواند به عمق پوست نفوذ کند. استفاده از یک سرم آبرسان می تواند به پوست فرصت بیشتری برای بازسازی و رفع موانع ترمیم بدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *